Müvekkil Girişi

Şifremi Unuttum

Müvekkil Şifremi Unuttum

Doğrulama Kodu

HaberlerFetö İle Mücadelesiyle Bilinen Hakim Muzaffer Şakar Da Fetö'cü Diye Gözaltına Alındı

Yargı içindeki FETÖ örgütlenmesiyle uzun yıllardır mücadele eden Demokrat Yargı Eş Başkanı Muzaffer Şakar, dün hakim olarak görev yaptığı Diyarbakır Adliyesi'nde FETÖ'cü olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Bu gözaltı kararına tepkiler çığ gibi büyüdü, hakim Orhan Gazi Ertekin "Muzaffer Şakar, Cemaatin iktidar olduğu dönemde Cemaate karşı en etkin mücadele yürüten Türkiye yargısındaki üç beş hakimden birisidir" dedi.



Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'cü iddiasıyla gözaltına alınması kararı verdiği 648 hakim ve savcıdan biri de yargıda Cemaate karşı yıllardır verdiği mücadele ile bilinen Demokrat Yargı Eş Başkanı Muzaffer Şakar. Şakar'ın gözaltına alınması "tüm muhalefete yönelik bir tasfiye işlemi" olarak yorumlandı ve tepki gördü.

Ancak FETÖ'cülükle suçlanan bu isimler arasında yargı içinde bu örgüt ile uzun yıllardır mücadele ettiği bilinen bir isim de dikkat çekti. Diyarbakır Hakimi Muzaffer Şakar.Kitaplarında cemaatin kumpas davalarını faş eden Şakar'ın gözaltın alınmasına tepki gösterenlerin başında Demokrat Yargı Derneği'nin diğer Eş Başkanı Orhan Gazi Ertekin geldi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ertekin, Şakar'ın gözaltına alınmasını Ergenekon davası sırasında Ahmet Şık - Nedim Şener'in gözaltına alınmasına benzetti. Şakar'ın gözaltına alınma biçimini de anlatan Ertekin'in açıklaması şöyle:"Demokrat Yargı Eşbaşkanımız hakim Muzaffer Şakar’ın Diyarbakır Adliyesindeki odası biraz önce polis tarafından basılmış ve gözaltı işlemi başlatılmıştır. Bu Türkiye yargı tarihindeki ikinci Ahmet Şık-Nedim Şener vakasıdır. Bu aşamadan sonra, cemaatin tasfiyesi süreci tüm bir muhalefete yönelik bir tasfiye işlemi haline gelecektir ve gayri meşrudur. Muzaffer Şakar, Cemaatin iktidar olduğu dönemde cemaate karşı en etkin mücadele yürüten Türkiye yargısındaki üç beş hakimden birisidir. Bu nedenle, terfisi engellenmiş, hakkında bizzat cemaatçi müfettişler tarafından olumsuz notlar düzenlenmiş ve en son Yargıtay tetkik hakimliği olmak üzere Türkiye yargısının hep en 'alt' seviyelerinde çalışarak sebat etmeye devam etmiştir. Garip bir tecellidir ki cemaat ile mücadele ettiğini iddia eden bugünün muktedirleri de Eşbaşkanımız Muzaffer Şakar hakkında cemaatin yürüttüğü işlemleri aynıyla devam ettirmektedirler. Artık bu listeyi hazırlayanlar bizzat kendilerinin cemaatçi olmadıklarını kanıtlamak zorundadırlar. Geriye daha az utanç bırakmak istiyorsanız derhal bu tutumunuzdan vazgeçmelisiniz."