Müvekkil Girişi

Şifremi Unuttum

Müvekkil Şifremi Unuttum

Doğrulama Kodu

HaberlerMahkeme İki Cadde Ve Bir Parka Gitmesini Yasakladı

Adapazarı'nda basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ileri sürülen 27 yaşındaki M.K.için mahkeme, "suçta tekerrür tehlikesi var" diyerek iddianame hazırlanana kadar eylemlerin yapıldığı iki cadde ve bir parka gitmesini yasakladı. Bunu uymaması halinde tutuklanacağı belirtilen M.K mahkemenin kararının iş yapmasını engellediğini söyledi.
video haber
"Kilis'e roket düşmedi, atıldı"

24 Şubat tarihinde Birleşik Haziran Hareketi Sakarya Meclisi üyesi yaklaşık 70 kişilik grup, Adapazarı'nın en işlek caddesi Çark Caddesi'nde hükümeti protesto etmek için yürüyerek, basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını M.K okudu. Sakarya Emniyet Müdürlüğü M.K hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine savcılıkta ifade veren M.K savunmasında, Türkiye'nin yönetim biçimi ve yaşanan hukuksuzluklardan herkesin etkilendiğini, buna dikkat çekmek için basın açıklaması yaptıklarını söyledi.

"Suçta tekerrür tehlikesi"

Savcı tarafından Nöbetçi Sakarya 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen M.K hakkında mahkeme 1 Mart tarihinde verdiği kararda şöyle dedi:

"Dosyadaki delillerden suçta tekerrür tehlikesinin bulunması dikkate alındığında, soruşturma aşaması sonuçlanıp iddianame düzenlenip kovuşturma aşaması başlayıncaya kadar şüphelinin halkın toplu halde bulunduğu Adapazarı Atatürk Bulvarı, Kentpark ve Çark Caddesi'ne gitmemesi şeklinde adli kontrol önleminin uygulanmasına, şüphelinin adli kontrol önlemine geçerli bir mazereti olmaksızın ve de isteyerek uymaması durumunda şüpheli hakkında hükmedilecek hapis cezasının süresi ne olursa olsun yetkili yargı merciince hemen ve derhal tutuklanabileceğinin ihtarına."

"İşimi yapamıyorum"

Mahkemenin kararı ile basın açıklamaları ve yürüyüşlerin yapıldığı yerlere gitmesi yasaklanan M.K, karar nedeniyle işini yapmakta zorlandığını belirterek, "Gayrimenkul ekspresi olduğumdan dolayı bankalarla çalışıyorum. Bu karar yüzünden Atatürk Bulvarı ve Çark Caddesi'nin kesiştiği yerde bulunan Adapazarı Belediyesi'ne bile gidemiyorum" dedi.

M.K olayın kişiselleştirilmemesi için fotoğraf ve görüntü çekilmesini istemeyerek, "Karar ortada. Söyleyecek fazla bir söz de yok" diye konuştu.
  

10.03.2016 

http://www.hukukmedeniyeti.org/haber/8442/mahkeme-iki-cadde-ve-bir-parka-gitmesini-yasakladi/